فرمانداری سمنان
ENGLISH
اجرای طرح روان سازی ترافیکی در مرکز هسته شهر تا قبل از  پایان سال اجرا خواهد شد 1397/10/22
سید عباس دانایی فرماندار شهرستان سمنان خبر داد
اجرای طرح روان سازی ترافیکی در مرکز هسته شهر تا قبل از پایان سال اجرا خواهد شدجلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان سمنان برگزار شد.
سید عباس دانایی فرماندار و رئیس شورای هماهنگی ترافیک شهرستان سمنان از بررسی 12 سناریو برای کاهش ترافیک هسته مرکزی شهر سمنان خبر داد و افزود
اجرای طرح روان سازی ترافیکی در مرکز هسته شهر تا قبل از پایان سال اجرا خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمنان دوازدهمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان سمنان با دستور گزارش توسط مشاور ترافیکی شهرداری در خصوص مطالعات تغییر جهت ترافیک خیابان های شهیدرجایی، طالقانی، و هسته مرکزی شهر سمنان برگزار شد.
در این جلسه سید عباس دانایی فرماندار سمنان با اشاره به در دستور کار قرار داشتن ساماندهی وضعیت ترافیک هسته شهر سمنان در مناطق خیابان امام،ابوذر،خیابان طالقانی ،بلوار قدس ،مشاهیر و سعدی و میدان ارگ ،از انتخاب دو سناریو از دوازده سناریوی معرفی شده توسط مشاور ترافیک برای شهر سمنان خبر داد.
وی کاهش بار ترافیک و استفاده بهینه از ظرفیتهای موجود در سطح شهر از جمله پارکینگهای عمومی و احیا مراکز گردشگری و اماکن تاریخی را از نکات حائز اهمیت برای این طرح عنوان نمود و بر لزوم فرهنگ سازی مدیریت سفر از سوی کلیه همشهریان در تردد سطح شهر تاکید نمود و افزود براین اساس بیشتر مراکز عمده مراجعه شهروندان مانند بازارها و مراکز خرید، نقاط تاریخی و قدیمی شهر(با هدف حفظ میراث فرهنگی) در دستور کار می باشد.
فرماندار و رئیس شورای ترافیک شهرستان با اشاره به بررسی مشکلات ترافیکی شهر سمنان فرهنگ سازی ترافیکی و رانندگی مهمترین نیاز و عامل برای کاهش مشکلات حوزه و نقل و ترافیک و تراکم خودرویی سمنان است افزود این اقدامات می تواند گامی درجهت کم کردن بار ترافیکی شهر باشد.
دانایی خیابان های طالقانی،خیابان امام و شیخ علاالدوله را از جمله مسیرهای پرتردد سطح عنوان و بر لزوم ارائه طرح روان سازی ترافیکی از سوی مشاور تاکید نمود و افزود تاثیرات ترافیکی، اجتماعی و فرهنگی مدنظر و مورد توجه قرار می گیرد.
در این جلسه در خصوص بررسی حجم ترافیک خیابان های سطح شهر/معابر و پارکینگ بحث و تبادل نظر شد .
تعداد بازدید: 11
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: سمنان- ميدان نماز- فرمانداري سمنان - كد پستي:3519683141 - ايميل روابط عمومي: info.semnan@ostan-sm.ir - تلفن: 5-33331583-023 - دورنگار: 33334870 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal