فرمانداری سمنان
ENGLISH
میزان طلاق در شهرستان سمنان 8/4 در صد کاهش یافت 1397/02/25
سید عباس دانایی فرماندار شهرستان سمنان خبر داد
میزان طلاق در شهرستان سمنان 8/4 در صد کاهش یافت

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمنان اولین جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان سمنان به ریاست سید عباس دانایی فرماندار و رئیس شورای با دو موضوع بررسی وقایع حیاتی چهارگانه ثبت شده در سال 96 و بررسی فعالیت دفاتر ازدواج و طلاق در شهرستان سمنان برگزار شد.
در بخش اول جلسه که با دستور بررسی وضعیت وقایع حیاتی چهارگانه همراه بود دانایی فرماندار و رئیس شورا ضمن اعلام اهمیت آمار وقایع حیاتی جهت برنامه ریزی در بخش های مختلف جامعه با تأکید برضرورت برنامه ریزی برای کاهش هرچه بیشتر آمار طلاق از کاهش 4/8 درصدی طلاق در سال 96 به نسبت سال 95 در این شهرستان خبرداد.
وی با اشاره به اهمیت ثبت به موقع وقایع حیاتی، از مهلت اعلام ولادت حداکثر 15 روز پس از تاریخ ولادت طفل و مهلت اعلام فوت نیز حداکثر 10 روز پس از تاریخ فوت از خانواده خبر داد وافزود ثبت بهنگام وقایع حیاتی یکی از اساسی ترین و مهم ترین عامل ارائه آمارهای دقیق و واقعی است.
دانایی اهمیت و جایگاه آمار و اطلاعات در برنامه ریزی و تدوین برنامه های توسعه اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی شهرستان را بسیار مهم عنوان و افزود ثبت آمار دقیق وقایع حیاتی، دربررسی عوامل مرگ و میرها و بروز حوادث اجتماعی جهت کنترل و کاهش این آسیب ها، امری ضروری دانست.
وی از همه دستگاه های مرتبط خواست تا با ارائه آمارهای صحیح، درست و ریشه یابی علل وقوع برخی ناهنجاری ها و همچنین ارائه راهکار و برنامه های کارشناسی شده در راستای فرهنگ سازی جامعه گام بردارند.
تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: سمنان- ميدان نماز- فرمانداري سمنان - كد پستي:3519683141 - ايميل روابط عمومي: info.semnan@ostan-sm.ir - تلفن: 5-33331583-023 - دورنگار: 33334870 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal