فرمانداری سمنان
ENGLISH
هیچ نشانه ای از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان  تا کنون در شهرستان سمنان مشاهده نشده است 1396/11/24
دانایی فرماندار و رئیس کارگروه سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان خبر داد:
هیچ نشانه ای از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تا کنون در شهرستان سمنان مشاهده نشده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمنان چهارمین جلسه کارگروه سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان سمنان با حضور سید عباس دانایی فرماندار و رئیس کارگروه سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان سمنان به همراه اعضاء کارگروه برگزار شد.
دانایی فرماندار و رئیس کارگروه سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان سمنان در این جلسه با اشاره به اینکه، همواره آموزش و آگاهی بخشی آسیب‌های اجتماعی را کاهش خواهد داد، از برگزاری دوره های آموزشی به اهالی سه روستای جام ،دوزهیر و رکن آباد خبر داد و بر لزوم مقابله جدی جهت جلوگیری از شیوع این بیماری و وارد آمدن تلفات و خسارات ناشی تاکید نمود.

فرماندار و رئیس کارگروه سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان سمنان با اشاره به برگزاری بازدیدهای مشترک از واحدهای عرضه مواد غذایی،عطاری ها،منابع طبیعی و...به منظور اثر بخشی بیشتر فعالیتها از سوی دستگاههای متولی از فعال بودن گشت های مشترک کنترل تردد دام و طیور در شهرستان سمنان خبر داد.
دانایی فرماندار و رئیس کارگروه سلامت و امنیت مواد غذایی شهرستان با اشاره به این که سلامت و امنیت غذایی از ضروریات و در شمار مهم ترین دغدغه های استان و زمینه ساز تحقق سلامت و امنیت روانی جامعه است بیان داشت تا کنون هیچ نشانه ای از ابتلا و شیوع بیماری تا کنون در شهرستان سمنان مشاهده نشده است.
دانایی با اشاره به اهمیت توجه به مسائل بهداشتی و رعایت بهداشت در سلامت افراد جامعه گفت: همه باید برای جلوگیری از شیوع بیماری ها در فصل سرما و افزایش بیماری های ویروسی با مراکز بهداشتی درمانی و اداره دامپزشکی همکاری شایسته ای داشته باشیم.
در ادامه دکتر فتاحی رئیس مرکز بهداشت شهرستان با ارائه گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده جهت پیشگیری از بروز بیماری در شهرستان ، به نحوه انتقال بیماری و علائم آن در دام و راههای جلوگیری از سرایت آن اشاره کرده خواستار اطلاع رسانی و ایجاد آگاهی در عموم مردم به جهت پیشگیری از شیوع بیماری شدند
در ادامه پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد کنترل شدید نظارت بر حمل و نقل و جابجایی دام زنده، نظارت بر ذبح بهداشتی دام و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به عموم مردم به ویژه دامداران و روستاییان ، تعیین محلی دائمی برای استقرار فروش پرندگان ، بازدیدهای مشترک از واحدهای عرضه مواد غذایی و... از جمله مصوبات این جلسه بود.
تعداد بازدید: 2449
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: سمنان- ميدان نماز- فرمانداري سمنان - كد پستي:3519683141 - ايميل روابط عمومي: info.semnan@ostan-sm.ir - تلفن: 5-33331583-023 - دورنگار: 33334870 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal