فرمانداری سمنان
ENGLISH
افتتاح و بازدید از پروژه های روستاهای بخش مرکزی سمنان 1396/11/19
سید عباس دانایی فرماندار شهرستان سمنان خبر داد
افتتاح و بازدید از پروژه های روستاهای بخش مرکزی سمنان

سید عباس دانایی عصر امروز در آئین افتتاح این شهرک 65 واحدی اظهار داشت: این شهرک با اعتبار 40 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
وی با بیان اینکه تا پایان دهه فجر امسال تعداد 44 پروژه در سمنان به بهره برداری می‌رسد گفت: شهرستان سمنان رو به توسعه بوده و در اوایل سال آینده نیز تعدادی پروژه عمرانی، اقتصادی در سمنان با حضور رئیس‌جمهور و یا معاون اول وی به بهره‌برداری می‌رسد.
فرماندار سمنان گفت: بر این اساس این پروژه‌ها در فهرست پروژه‌های شهرستان سمنان که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند نیامده است.
سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری برای یک سفر 2 روزه و با هدف افتتاح تعدادی پروژه به به سمنان سفر کرده است.
بازدید از مجتمع گلخانه‌ای و دامداری 100 رأسی گاو شیری اعتضادیه، افتتاح خانه بهداشت روستای رکن آباد، بازدید از واحد 500 رأسی پرورش شترمرغ روستای دلازیان، برخی از برنامه‌های معاون توسعه روستایی در روز نخست است.
جلسه با کارآفرینان، فرمانداران، حضور در گردهمایی سران و ایلات و طوایف عشایر استان از دیگر برنامه‌های معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در سمنان است.
در آئین افتتاح این شرکت و بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع و سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری سمنان نیز حضور داشتند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور گفت: با توجه به لایحه اشتغال پایدار روستایی که مجلس تصویب کرد به روستاییان و کشاورزان تسهیلات با سود 6 درصد داده می‌شود.
سیدابوالفضل رضوی اظهار داشت: امام خمینی (ره) بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی فرمودند، عامل حفظ‌کننده انقلاب مردم هستند و رمز بقای انقلاب رمز پیروزی انقلاب بوده است.
رضوی تأکید کرد: کشاورزانی که به‌صورت صنعتی کشاورزی می‌کنند و طرح‌های نوین کشاورزی داشته باشند، می‌توانند از وام با سود 6 درصد بهره‌مند شود.
وی با اشاره به دریافت مدارک ضمانت جهت تسهیلات از سوی باانک سینا،توسعه تعاون و...بیان داشت سند مالکیت افراد برای ضمانت کافی است و بانکها حق دریافت مدارکی به غیر آن را ندارند مگر تسهیلات بیشتر از ارزش ملک پرداخت شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌ جمهور سپس به دامداری و مشکلات دامداران در کشور اشاره کرد و گفت: دامداری سنتی چیزی جز ضرر ندارد.
وی ادامه داد: عشایر ما می‌توانند گوسفندانی را پرورش دهند که 4 قلوزا هستند و یا دام‌هایی که 3 بار در طول 2 سال زایمان می‌کنند، همه باید در بحث کشاورزی به سویی برویم که بیشترین محصول را داشته باشیم و یا دامداری ما بهره وری حداکثری داشته باشد.
هوشنگ زیاری بخشدار مرکزی سمنان با بیان اینکه بخش عمده اعتبار مورد نیاز برای این طرح ها از اعتبارات دولتی تامین شده است، گفت: بخشی از این اعتبارات نیز توسط دهیاری ها از محل عوارض ارزش افزوده و آورده های مردمی تامین شده است.
زیاری اظهار کرد: در روستای خیر آباد دو پروژه اعم از ساختمان خدماتی، تجاری مربوط به دهیاری و بهره برداری از بلوار توسعه در مجموع 120 میلیون تومان هزینه داشته که اعتبار مورد نیاز از محل دهیاری تامین شده است.
وی افزود: دیگر پروژه های قابل بهره برداری در ایام فجر اعم از شهرک مسکونی 65 واحدی حسن آباد، خانه بهداشت رکن آباد با 150 میلیون تومان اعتبار، بهسازی و آسفالت معبر اصلی روستای آبخوری 500 میلیون تومان، آبرسانی به شهرکهای جدید 3 روستا 190 میلیون تومان و 2 پروژه منابع طبیعی 300 میلیون تومان است.
بخشدار مرکزی سمنان تصریح کرد: در مجموع برای پروژه های عمرانی روستاهای بخش مرکزی 1 میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه شده است.
وی افزود: سیستم آبیاری تحت فشار برای 48 هکتار از اراضی کشاورزی روستای حسن آباد از طرح هایی است که 85 درصد اعتباراتش دولتی و ما بقی توسط سرمایه گزار تامین شده است.
زیاری در خصوص ایجاد واحد پرورش گاو شیری در مجتمع اعتضادیه حسن آباد، گفت: این طرح متعلق به بخش خصوصی است ولی دولت به آن تسهیلات پرداخت کرده است.
بخشدار مرکزی سمنان گفت: برای طرحهای " آبیاری تحت فشار و واحد پرورش گاو شیری" در روستای حسن آباد 1 میلیارد و 250 میلیون تومان هزینه شده است.
وی با بیان اینکه مسابقات والیبال روستایی به میزبانی دهیاری روستای رکن آباد هم اکنون در حال برگزاری است، افزود: اختتامیه این مسابقات 20 بهمن ماه برگزار می شود.
زیاری بیان کرد: "جشن انقلاب" 18 بهمن با حضور مسئولین در روستای رکن آباد برگزار می شود.
تعداد بازدید: 13299
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: سمنان- ميدان نماز- فرمانداري سمنان - كد پستي:3519683141 - ايميل روابط عمومي: info.semnan@ostan-sm.ir - تلفن: 5-33331583-023 - دورنگار: 33334870 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal