فرمانداری سمنان
ENGLISH
صورتجلسه نشست هم انديشي سازمانهاي مردم نهاد شهرستان سمنان

جلسه هم انديشي سازمانهاي مردم نهاد با فرماندار سمنان با حضور تعدادي از مديران ادارات , اعضاي هيات نظارت بر سازمانهاي مردم نهاد شهرستان , مديران عامل سمن هاي داراي مجوز از فرمانداري , تعدادي از مديران عامل موسسات داراي مجوز از بهزيستي و چند تن از مديران عامل سازمانهاي مردم نهاد داراي مجوز از استانداري سمنان در ساعت 8 صبح روز يكشنبه مورخ 21/9/95 در محل سالن جلسات فرمانداري برگزاري گرديد.

در ابتداي جلسه آقاي نوچه معاون سياسي اجتماعي فرمانداري ضمن خيرمقدم به مدعوين از حضور گرم و فعال مسئولين موسسات و همچنين مديران شهرستاني و استاني در جلسه تشكر كرد و گفت: سياست كلي دولت يازدهم واگذاري امور به سمن ها مي باشد و ما نيز در اين راستا حركت مي كنيم زيرا جامعه قدرتمند نيازمند مشاركت مردم بوده و بهترين ابزار جلب، بروز و ظهور مشاركت , سازمانهاي مردم نهاد مي باشند و در شهرستان سمنان نيز موسسات مردمي كارنامه موفقي داشته اند. با توجه به سياست محله محوري كه فرمانداري در پيش گرفته است انتظار مي رود سمن ها نيز در اجراي برنامه ها ابتدا از يك منطقه و محله شروع كرده و پس از كسب تجربيات آن را به بقيه نقاط تسري دهند.

در ادامه آقاي دانايي ضمن تشكر از فعاليت كليه موسسات كه عليرغم نبود منبع درآمدي خاص با بهره گيري از توان مردم فعاليتهاي چشمگير و قابل قبولي داشتند گفت: بايد از توان سازمانهاي مردم نهاد براي پيشرفت شهرستان در تمام امور بهره بگيريم. ايشان سپس بطور ويژه از سركار خانم قادري و جناب آقاي پيرنيا به عنوان اعضاي هيات نظارت بر سازمانهاي مردم نهاد شهرستان تقدير و تشكر كردند كه با حضور فعال و پيگيرانه در امور مرتبط با موسسات گام هاي موثري در راستاي ارتقاي سطح موسسات برداشته اند.فرماندار سمنان با اشاره به ابلاغ قانون تمديد مهلت اجراي آزمايشي قانون ارتقاي سلامت نظام اداري و مقابله با فساد  از سوي رئيس محترم جمهور جناب آقاي دكتر روحاني با تبيين و تشريح قانون و آيين نامه  ارتقاء سلامت نظام اداري و مقابله با فساد اداري  اظهار داشت:  قانون نظام سلامت و مقابله با فساد يكي از قانون هاي سلامت است و انتظار مي رود مسئولين  دستگاه هاي اجرايي و سازمان هاي مردم نهاد به اين قانون عمل كنند .

سپس با توجه به دستور جلسه مديران عامل هر يك از موسسات مدعو ضمن معرفي موسسه متبوع و اهم فعاليتهاي آن, درخواستها و پيشنهادات خود را مطرح كردند.

 در ادامه مديران حاضر در جلسه مطالب خود را مطرح كرده و تصميمات ذيل اتخاذ گرديد :

 

1.       با توجه به اعلام آمادگي سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري جهت استفاده از ظرفيت سمن ها, مقرر شد سازمانهاي مردم نهاد طرح و برنامه هاي خود را كه در راستاي فعاليتهاي سازمان مذكور قرار مي گيرد ارائه نموده تا مورد حمايت قرار گيرد.

2- با توجه به اعلام مديرعامل سازمان فرهنگي– ورزشي شهرداري مبني بر راه اندازي و شروع بكار مجموعه بانوي شهر مقرر شد از ظرفيت و توان سمن ها در اين مجموعه بهره گيري شود.

3- مقرر شد جلسات سمن ها با يكديگر جهت تبادل تجربيات , بصورت منظم با برنامه زمانبندي توسط دبيرخانه هيات نظارت شهرستان صورت گيرد.

4- مقرر شد سازمانهاي مردم نهاد با تدوين تقويم سالانه فعاليتها , ابتداي سال آن را به فرمانداري ارسال نموده و در پايان سال نيز گزارش عملكرد مالي و اجرايي خود را طبق فرمت مربوط به فرمانداري ارسال نمايند.

5- تبيين و تشريح قانون و آيين نامه  ارتقاء سلامت نظام اداري و مقابله با فساد اداري در كليه نهادها وسازمان هاي مردم نهاد

6- مقرر شد بازديد از موسسات مردم نهاد با برنامه ريزي مدون دبيرخانه هيات نظارت صورت گيرد.

1395/10/19

نشاني: سمنان- ميدان نماز- فرمانداري سمنان - كد پستي:3519683141 - ايميل روابط عمومي: info.semnan@ostan-sm.ir - تلفن: 5-33331583-023 - دورنگار: 33334870 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal