فرمانداری سمنان
ENGLISH
برگزاری مانور زلزله همزمان با 5 دی روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی 1396/10/16
برگزاری مانور زلزله همزمان با 5 دی روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی

برگزاری مانور زلزله همزمان با 5 دی روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در سمنان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری سمنان مانور زلزله همزمان با 5 دی روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی درمدرسه دبستان دخترانه فجر سمنان با حضور سید عباس دانایی فرماندار، مدیر آموزش و پرورش و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان با شرکت اکیپ های امداد و نجات هلال احمر ، آتش نشانی ، اورژانس و نیروی انتظامی و آب و فاضلاب برگزار گردید.
سید عباس دانایی فرماندار سمنان با اشاره به اینکه مدیریت صحیح بحران در حوادث و بلایای طبیعی موجب کاهش خسارت ها و حفاظت از جان انسان ها می شود، اظهار داشت: لازم است در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی با انجام مانورهای پیشگیری و آموزشی برای مقابله با بحران و بلایای طبیعی، مردم شرایط وقوع حوادث طبیعی احتمالی را احساس کنند.
وی بر لزوم داشتن آمادگی همه دستگاهها در برابر حوادث طبیعی و دست ساز بشر تاکید کرده و افزود: هر فرد به عنوان سرپرست و یا عضوی از خانواده می تواند با فراگیری توصیه های ایمنی و اصول امداد و کمک های اولیه جان خود و اطرافیان را در برابر خطرات ناشی از زلزله و دیگر سوانح و بلایا حفظ و یا از شدت آسیب بکاهد.
وی در پایان ضمن تشکر از تمامی مسئولین شهری و همچنین امدادگران و نجاتگران حاضر در مانور افزود: هدف اصلی از اجرای مانور فرضی زلزله در مدارس، آشنایی دانش آموزان با فرایندهای ایمن سازی، پیشگیری و کاهش آسیب در برابر بلایای طبیعی چون زلزله و انتقال مفاهیم آموزشی آن به خانواده های خود است.
در این مانور که با به صدا درآمدن زنگ زلزله، دانش آموزان آموخته های خود را در برابر زلزله به صورت عملی به نمایش گذاشته و نیروهای امدای جمعیت هلال احمر نیز پس از نخستین لحظات بروز زلزله فرضی در محل حاضر و نسبت به برقراری کمربند حفاظتی و امداد مجروحان اقدام کردند که در پایان عملکرد نیروها مورد ارزیابی قرار گرفت.
پناه گیری صحیح و خروج ایمن، اطفای حریق از نشت گاز و اتصال برق، حضور نیروهای پیشرو ارزیاب، عملیات جست وجو، نجات و انتقال مصدومین به محل امن و سپس به مراکز درمانی، برپایی چادر و اسکان موقت توسط امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر از دیگر مراحل برگزاری این مانور بوده است
تعداد بازدید: 4
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 

نشاني: سمنان- ميدان نماز- فرمانداري سمنان - كد پستي:3519683141 - ايميل روابط عمومي: info.semnan@ostan-sm.ir - تلفن: 5-33331583-023 - دورنگار: 33334870 -023

کلیه حقوق این پایگاه متعلق به فرمانداری سمنان می‌باشد.
Powered by DorsaPortal